BİLİMSEL PROGRAM


09:00-09:15 AÇILIŞ TÖRENİ
09:15-10:30 Akne ve Rozaseada Güncel Tedaviler
Oturum Başkanları: Yalçın Tüzün, Can Ceylan, Gürsoy Doğan
09:15-09:30 Güncel Akne Patogenezi
Hilal Kaya Erdoğan
09:30-09:45 Akne Tedavisinde Algoritmik Yaklaşım
Kamer Gündüz
09:45-10:00 Olgularla Akne Tedavisi
Bilge Fettahlıoğlu Karaman
10:00-10:15 Rozase Tedavisinde Algoritmik Yaklaşım
Ayşe Serap Karadağ
10:15-10:30 Tartışma
10:30-11:10
UYDU SEMPOZYUMU
Mevzu Derin Uydu Sempozyumu – “ Olgularla Centella Asiatica”
Moderatör: Dilek Bayramgürler
Konuşmacı: Emel Erdal Çalıkoğlu
11:10-11:20 KAHVE ARASI
11:20-12:35 Psoriasiste Güncel Tedaviler
Oturum Başkanları: Neslihan Şendur, İdil Ünal, Akın Aktaş
11:20-11:32 Hangi Hastada Hangi Biyolojik?
Aslı Hapa
11:32-11:44 Psoriasiste Anti IL-23 Tedavileri
Algün Polat Ekinci
11:44-11:56 Psoriasiste Anti IL-17 Tedavileri
Nida Kaçar
11:56-12:08 Biyolojiklerde Kılavuz Önerileri
Emel Bülbül Başkan
12:08-12:20 Psoriasis Tedavisinde Gelecek
Didem Didar Balcı
12:20-12:35 Tartışma
12:35-13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:45 Tedavide Zorlar 1
Oturum Başkanları: Kenan Aydoğan, Serap Öztürkcan, Filiz Canpolat
13:30-13:45 Hidradenitis Süpürativa Tedavisinde Bugün ve Gelecek
Sinan Doğan
13:45-14:00 Otoimmün Bağ Dokusu Hastalıklarında Tanısal Algoritmik Yaklaşım
Kenan Aydoğan
14:00-14:15 Oral Mukozanın Zorları
Emine Tamer
14:15-14:30 Ürtiker Mükemmeliyet Merkezi Kurma Süreci
Özlem Su Küçük
14:30-14:45 Tartışma
14:45-15:00 KAHVE ARASI
15:00-16:30 Tedavide Zorlar 2
Oturum Başkanları: Sibel Alper, Özlem Su Küçük, Gülsüm Gençoğlan
15:00-15:15 Deriden Psikiyatriye
İlknur Altunay
15:15-15:30 Herediter Melanomlar
Sümeyre Seda Ertekin
15:30-15:45 Dermatolojide İntravenöz İmmunoglobulin Tedavisi (IVIG)
Ümit Türsen
15:45-16:00 HPV Tedavisinde Zorluklar
Nilgün Solak
16:00-16:15 Mikozis Fungoides Tedavisinde Zorluklar
Özlem Özbağçıvan
16:15-16:30 Tartışma
08:15-08:45 Serbest Bildiriler 1
Oturum Başkanları: Asude Kara Polat, Sıla Şeremet, Züleyha Özgen
08:45-10:00 Dermatolojik Cerrahi
Oturum Başkanları: Fezal Özdemir, Selma Emre, Göknur Kalkan
08:45-09:00 Dermatolojik Cerrahide Püf Noktaları
Tuğrul Dereli
09:00-09:15 Saç Ekimi
Ekrem Civas
09:15-09:30 Olgularla Lazer Lipoliz
Berkant Oman
09:30-09:45 Flep Çevirme
Necmettin Akdeniz
09:45-10:00 Tartışma
10:00-10:40
UYDU SEMPOZYUMU
Secukinumab ile Psoriasis ve Eşlik Eden Hastalıkların Yönetiminde Hızlı ve Sürdürülebilir Etki

Moderatör: İlknur Altunay
Konuşmacılar: Sema Koç Yıldırım, Aslı Hapa
10:40-10:55 KAHVE ARASI
10:55 – 11:55 Botulinum Toksini Uygulamaları
Oturum Başkanları: Dilek Bayramgürler, Ayşe Akman Karakaş, Ali Karakuzu
10:55-11:10 Yüz Kas Anatomisi
Dilek Bayramgürler
11:10-11:25 Üst Yüz
Filiz Kuşak
11:25-11:40 Alt Yüz
Recep Dursun
11:40-11:55 Tartışma
11:55–12:35
UYDU SEMPOZYUMU
Dermyal Dermal Dolgu & MesoNutrilift ile Total Yüz Rejuvenasyon

Konuşmacılar: Zekayi Kutlubay
12:35–13:50 ÖĞLE YEMEĞİ
13:50-14:50 Lazer Uygulamaları
Oturum Başkanları: Gönül Ergenekon, Işıl İnanır, Aylin Türel Ermertcan
13:50-14:05 Vasküler Lazer
Aslı Eralp
14:05-14:20 Leke Lazeri
Gökhan Gökler
14:20-14:35 Epilasyon Lazeri
Fatma Yıldız
14:35-14:50 Tartışma
14:50-15:30
UYDU SEMPOZYUMU
Tremfya ile Ciltte Hafıza Hücrelerinde Azalma ve Sürdürülebilir Tam Temizlenme

Moderatörler: Arzu Kılıç & Algün Polat Ekinci
Konuşmacılar: Şirin Pekcan Yaşar, Meltem Türkmen
15:30-15:45 KAHVE ARASI
15:45-17:00 Kozmetoloji 1
Oturum Başkanları: Meltem Önder, Ayça Yazıcı, İlgen Ertam Sağduyu
15:45-16:00 Topikal Antiagingler
Nazan Yılmaz
16:00-16:15 Antiaging Amaçlı Deri Bakımı
Fatma Pelin Özgen
16:15-16:30 Oral Kollajen Tedavisi
Başak Kandi
16:30-16:45 Kök Hücre
Zekayi Kutlubay
16:45-17:00 Tartışma
17:00-18:00 Kozmetoloji 2
Oturum Başkanları: Ali Haydar Parlak, Nida Kaçar, Recep Dursun
17:00-17:12 Nanofat Uygulamaları
Perihan Öztürk
17:12-17:24 Olgular ile IPL Tedavisi
Ayda Acar
17:24-17:36 Akne Skarlarında Dermaroller ve Pen
Aslı Kaptanoğlu
17:36-17:48 Akne Skarlarında İğneli RF
Melda Demirtaşoğlu
17:48-18:00 Tartışma
18:00-18:15 Akılcı İlaç Kullanımı
Fatmagül Gülbaşaran
09:00-10:30 Saç Hastalıkları
Oturum Başkanları: Server Serdaroğlu, Bilal Doğan, Selda Pelin Kartal
09:00-09:15 Alopesi Areatada Tedavi Hedefi
Murat Durdu
09:15-09:30 Alopesi Tedavisinde JAK İnhibitörleri
Özge Aşkın
09:30-09:45 Androgenetik Alopesi
Selda Pelin Kartal
09:45-10:00 PRP, Mezoterapi, Saç Lazeri
Yasemin Erdem Öztürk
10:00-10:15 Patolog Gözüyle Saç Hastalıkları
Özlem Özen
10:15-10:30 Tartışma
10:30-10:45 KAHVE ARASI
10:45-11:20 KONFERANS
Oturum Başkanları: Şebnem Özkan, Lale Şatıroğlu Tufan, Emel Erdal Çalıkoğlu
Gut - Microbiota - Skin Axis: İkinci Beyinden Derimize
Konuşmacı: Gülen Arslan Lied
11:20-12:00
UYDU SEMPOZYUMU
Melasma: Güncel Tedavi Stratejisi

Konuşmacı: Hilal Gökalp
12:00-13:00 ÖĞLE YEMEĞİ
13:00-14:00 Tırnak Hastalıkları
Oturum Başkanları: Handan Kelekçi, Serap Utaş, Fatih Göktay
13:00-13:15 Tırnak Hastalıklarında Dermoskopi
Fatih Göktay
13:15-13:30 Onikomikoz Tanı ve Tedavisinde Zorluklar
Bengü Çevirgen Cemil
13:30-13:45 Periungual Verrülerde Tedavi
Sezgi Sarıkaya Solak
13:45-14:00 Tartışma
14:00-14.20 KAHVE ARASI
14:20-15:50 Dolgu Uygulamaları
Oturum Başkanları: Ümit Türsen, Demet Çiçek, Selda Pelin Kartal
14:20-14:35 Üst Yüz
Nezih Karaca
14:35-14:50 Orta Yüz
Abdullah Yıldız
14:50-15:05 Alt Yüz
Burcu Demirdöver
15:05-15:20 Az Madde ile Tüm Yüz Dolgu Uygulaması
Neslihan Dolar
15:20-15:35 Dolgu Endikasyon Dışı Kullanımı
Belma Türsen
15:35-15:50 Tartışma
15:50-16:20 İp Uygulamaları
Oturum Başkanları: Sadık Yılmaz, Özlem Özbağçıvan
15:50-16:05 Emilebilir İpler ile Yüz Askılama
Sadık Yılmaz
16:05-16:20 Emilemeyen İpler ile Yüz Askılama
Onur Er
16:20-16:50 KAPANIŞ